Kunadacsi Közösségi Információs Központ és Könyvtár épületenergetikai korszerűsítése

TOP-2.1.3-16-BK1-2017-00012 Csapadékvíz elvezetési rendszer fejlesztése Kunadacson

TOP-3.2.1-16-BK1-2017-00047 Kunadacsi Igazgyöngy Óvoda energetikai korszerűsítése

EFOP 1.5.3-16-2017-00072 Humán szolgáltatások fejlesztése a Kunszentmiklósi járásban

EFOP 3.9.2-16-2017-00007 Humán kapacitások fejlesztése a Kunszentmiklósi járásban

TOP-5.3.1.-16-BK1-2017-00006 „A helyi identitás és kohézió erősítése”

Hasznos hírek

KUNADACSI KÖZSÉGI SPORTEGYESÜLET

Székhelye: 6097 Kunadacs, Petőfi S. u. 1.sz.

Kunadacs község életében a sport évtizedek óta kiemelt helyet foglal el. Nagy futball összecsapások voltak a majorokban élő fiatalok között. Középadacs-Felsőadacs rangadó valóságos népünnepély volt a tanyavilágban élők számára. Ahogy fejlődött a település nem csak a különböző településfejlesztési versenyeket nyerte Kunadacs, de a sport területén is kimagasló eredmények születtek.

Labdarúgók 1970-es évek

az 1970-es évek labdarúgói

A községi spartakiád versenyek megnyerését követően több versenyzőnk a megyei szintig, de női súlylökésben  - Pongráczné Zsaludek Zsuzsa – az országos szintig is eljutott. Összetett honvédelmi versenyekben eredményeink révén két versenyzőnk, Körözsi Ferenc és Zrínyi László a magyar válogatott keret tagja lett és nemzetközi versenyekre is kijutott. A községi MHSZ egyesület lövész klubja is megyeszerte nyert lövészversenyeivel lett ismert. A sportélet egyesületi szervezésben bonyolódott és bonyolódik ma is. A sportegyesületnek szakosztályai voltak.  Labdarúgó, női kézilabda, ifi birkózó, sakk-és asztalitenisz szakosztályok működtek nagy taglétszámmal. Sajnos megszűnt a női kézilabda, az ifi birkózó, sakk- és asztalitenisz szakosztály. A sportegyesület csak labdarúgó szakosztályt működtet. Az egyesület jelenlegi taglétszáma 30 fő. Érdekesség, hogy a tagok közül nem mindenki kunadacsi. Kunszentmiklósi, szabadszállási és hetényegyházi tagunk van.

Az egyesület elnöke: Zadravecz Róbert

A labdarúgó csapat a megyei III. osztályban szerepel, a 2011-es őszi bajnokságon az első helyezést érte el. A csapat célja a megyei III. osztályban tisztességesen helytállni, ezáltal a futballszerető kunadacsiakat sikerélményhez, szórakozáshoz juttatni.